Koszulki z nadrukiem

Historia T-shirtu jest powiązana z historią bielizny. Inspiracje co do kształtu można już znaleźć w rzymskich tunikach. Były jednak one znacznie dłuższe, ponieważ zazwyczaj stanowiły jedyny ubiór. Na południu Europy ze względu na ciepły klimat, kształty tunik były mocno zbliżone do obecnego T-shirta.

Dopiero na początku XX wieku firma Hanes wyprodukowała pierwsze koszulki w kształcie litery T.

Początkowo nosili je tylko europejscy żołnierze podczas I Wojny Światowej mimo, że były produkowanie w USA. Funkcjonalność i wygoda koszulki została zauważona przez żołnierzy amerykańskich, którzy zamienili swoje śpiochy (koszulko-majtki) na T-shirta.

Po modyfikacjach koszulka w obecnym kształcie została spopularyzowana w latach 50, przez gwiazdy Hollywood Jamesa Dean'a, Marlona Brando czy Elvisa Presley'a. Stała się symbolem buntu i alienacji. Popularność koszulki trwa do dziś.

Koszulka z nadrukiem lub bluzka sprawdza się jako prezent na Walentynki, na Dzień Mamy, Taty, Babci, Dziadka, na osiemnastkę czy 40-ste urodziny i inne okazje. Koszulki z napisami mogą wyrazić nasze orientacje polityczne, nasze nastroje, uczucia czy też wartości moralne. U nas kupisz tanie koszulki dzieciece, bluzki, koszulki z własnym nadrukiem itp.